Ponovo otvoren server (1 Viewer)

MAMAC

MAMAC

Guru
Owner
Moderator
Verified Member
Registered
No da vas opet pozdravim i da vam svima zvanicno kazem da je dd2 server na premium lokaciji u Beogradu opet otvoren. Zatvorili smo server jos u decembru i dugo nam je trebalo da ponovo otvorimo server. Zasto je to bilo tako? Pa da vam probam malo objasniti. Kada vam je neka masina nakacena negde na net, korisnici sa raznih strana svijeta idu raznim putevima da dodju do vaseg servera i imaju razlicite pingove. Hostovali smo dedi masinu u KGB-u no kgb je prekinuo peer sa sox-om i onda je vecini ljudi (osim sbb i cerkama firme sbb telemah i ostali) ping porastao i na 60-80ms, malo smo cekali mjesec mjesec ipo stanje se nije promjenilo i odlucio sam da prekinem server jer nema smisla bacati pare. Dugo je potrajalo dok nisam nasao drugi datacentar tj direkt u sox.rs datacentru se nalazi masina. sta je sox.rs? Sox je firma kojoj je posao da uz neku nadoknadu spaja provajdere i uvezuje ih (ukratko). Na primjer ti imas telemah net (ruta telemaha je tvoj pc, telemah datacentar, sbb datacentar pa dalje) i ako nema soxa izmedju ta ruta moze ici cak i na tcom u njemacku pa nazad do bga i odmah ping imas 50 60ms, sa soxom koji je uvezan sa sbb ides direkt preko njega na masinu i nazad i ping ti 10 15ms. Tako da se nadam da ce sada vecina ljudi imati dobar ping i da ce uzivati u serveru. U prilog vam stavljam sliku peerova sox.rs s kim ima sve. Nadam se da cemo se druziti dugi niz godina i pucati se.

1841

MAMAC

MAMAC

Guru
Owner
Moderator
Verified Member
Registered
znam cpu je takav nije do mene, radim na tome da napravimo bolju pricu,

MAMAC

MAMAC

Guru
Owner
Moderator
Verified Member
Registered
ahaha mislim da sa 15e smo resili problem. mislim da ce cak i ostati 3e :p

Users Who Are Viewing This Thread (Users: 0, Guests: 1)

Do you want to keep up? Follow us !!!